Bydgoski Klub Taekwondo został zarejestrowany w KRS pod numerem 0000069539, w dniu 07.12.2001 r.

Bydgoski Klub Taekwondo jest klubem środowiskowym, dostępnym dla każdego.

2016 r. poszerzyliśmy ofertę naszego Klubu:

1. Uczymy obu wersji Taekwondo:
WTF (World Taekwondo Federation) - dyscyplina olimpijska
ITF (International Taekwon-do Federation) – autorska wersja pomysłodawcy
nazwy Tae Kwon Do, uznawanego za „ojca i twórcę Tae kwon Do”, gen. Choi Hong Hi

2. Rozpoczęliśmy bardzo systematyczną współpracę z koreańskimi mistrzami, posiadaczami najwyższych stopni 8 i 9 DAN, na stałe mieszkającymi i prowadzącymi swoje szkoły w Berlinie

W oparciu o pracę, doświadczenie i zaangażowanie naszych trenerów, oferujemy wysoką jakość i efektywność treningów.
Aż 5 zawodników naszego klubu zostało powołanych do kadry narodowej i reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Europy. Byli to:

Trenerami w naszym klubie są:

Dariusz Ćwikliński - 38 lat (od 1978 r.) doświadczenia w sztukach walki i nieprzerwanie 32 lata (od 1984 r.)  pracy jako instruktor. Ekspert Taekwondo w obu odmianach: tradycyjne Taekwon-do ITF 4 Dan, Taekwondo Olimpijskie WTF 5 Dan. W 2001 r. opublikował „Podręcznik Taekwondo”. Pracując w Bydgoszczy od 1999 r. wyszkolił wielu medalistów Mistrzostw Polski oraz ponad 30 czarnych pasów.

Daria Ćwiklińska – 3 Dan. Trenuje taekwondo od 3 roku życia. Jest wielokrotną Mistrzynią Polski we wszystkich możliwych konkurencjach: wielobój, walka, poomsae indywidualne, w parze i w drużynie. Przez 4 lata była członkinią polskiej kadry narodowej. Obecnie przekazuje swoje doświadczenie sportowe najmłodszym adeptom naszego klubu.

Dariusz i Daria Ćwiklińscy  uczyli się u największych autorytetów Taekwondo na świecie, przed nimi zdawali też egzaminy.

W roku 2015 Daria Ćwiklińska w towarzystwie brata i 4 innych kolegów z naszego klubu wystąpiła w programie TVN „MAM TALENT” udowadniając, że Taekwondo może mieć różne oblicza, a przy tym może być  efektowne i spektakularne oraz dawać satysfakcję nie tylko na arenach sportowych

Potencjał tkwiący w naszych trenerach staramy się w jak największym stopniu przekazać naszym adeptom i zawodnikom.

Jako jedni z nielicznych propagujemy Taekwondo w pełnej wersji. Uczymy Taekwondo w pełnym zakresie, nie tylko jego wycinków, jakimi są walka sportowa lub sportowa rywalizacja poomsae.

Nasza znajomość i pojmowanie  Taekwondo umożliwia przekazywanie go jako tradycyjnej sztuki walki, która wspaniale rozwija nie tylko sprawność fizyczną „tae kwon”, ale także  „do”, oznaczające hart ducha i psychiczną predyspozycję do pokonywania zarówno trudności zewnętrznych jak i własnych ograniczeń oraz słabości.

Nasze hasło to:

Prowadzimy treningi w małych grupach podzielonych według kryteriów wiekowych.

Nigdy nikogo do niczego nie zmuszamy – w naszym klubie nie ma obowiązku startowania w zawodach.

Uczymy i trenujemy z równym zaangażowaniem wszystkich – nie tylko tych, którzy mają naturalny talent sportowy i predyspozycje fizyczne.

Dumni jesteśmy z tego, że wiele osób, o których mówiono, że żaden sport ich nigdy nie przekona i nie zaangażuje, trwale znalazło dla siebie miejsce w naszym klubie !