News z USA od Marka Malinowskiego

Tkd na Berkeley University of California

Grupa czarnych pasów. Bardzo fajna ekipa. Z tyłu puchary. Podobno to najlepszy uniwersytecki klub w USA.
Najprzyjemniejsze jest to, że kompletnie niczym nie ustępujemy. Spokojnie się odnalazłem i dotrzymuję kroku. Sporo w tym satysfakcji, że można z doświadczeniem BKT wejść na dowolną salę na świecie i trzymać poziom.

Marek Malinowski stoi pierwszy z prawej, w górnym rzędzie.

Ferie zimowe i obóz w wakacje letnie

W czasie ferii zimowych 2017 wszystkie treningi będą odbywały się bez żadnych zmian.

Obóz sportowy obędzie się w dniach 08-15.07.2017 r., w Bornem Sulinowie. Osoby trenujące w naszym klubie mogą zabrać kolegę lub koleżankę, którzy nie są członkami naszego klubu. Więcej informacji u trenerów.

To co najważniejsze

Początek nowego roku, to dobra okazja, żeby przypomnieć sobie to, co najważniejsze:
Taekwondo to sztuka walki. W uproszczeniu oznacza ono:
TAE -nogi,
KWON – ręce,
DO – głowa, czyli myślenie, zarówno w aspekcie taktycznym jak i moralno-etycznym.
Istnieje 5 pryncypialnych zasad, stosowanie których musi stać się celem każdego, kto podąża drogą DO i godnie chce reprezentować TKD:

Ye-yi (예의) – kultura osobista, pokora
Yeom-ci (염치) – prawość, rzetelność, uczciwość
In-nae (인내) – cierpliwość, wytrwałość i konsekwencja w dążeniu do perfekcji
Geug-gi (극기) - samokontrola i samodyscyplina
Beakjul-bool-gul – odwaga, męstwo

Zasady te określił twórca współczesnego TKD gen. Choi Hong Hi, a o tym, że dotyczą one wszystkich, niezależnie od federacji, przypomina Grandmaster Kang, Jong-Kil : http://www.taekwondo-berlin.com

Na zdjęciach Grandmaster Kang, Jong-Kil i nasi trenerzy.